Paritem Tablet Bilgi ve Kullanıcı Kılavuzu

 1. Paritem Tablet Hesap Girişi

  App. Store veya Google Play Store’dan “Paritem” uygulamasını yükledikten sonra “Paritem” ikonuna tıklayarak uygulamanın giriş sayfasına ulaşabilirsiniz. Daha sonra “Giriş Yapın” kısmından şifre ve parolanızla hesabınıza bağlanabilirsiniz.

 2. İşlemlerin Yapılışı

  Ana sayfa üzerinden işlem yapmak istediğiniz döviz cinsini tıklayarak “AL/SAT” ekranından güncel pariteler ile işlem yapabilirsiniz. Ekrandaki 20K, 40K, 1M … değerleri işlem yapabileceğiniz miktarları göstermektedir. K bin, M milyon anlamına gelmektedir. Ekranın en sağındaki miktarın yanındaki oku tıkladığınızda işlem yapabileceğiniz diğer miktarları görebilirsiniz. Miktarı belirledikten sonra “Alış” ya da “Satış” kısmını tıkladığınızda işleminiz gerçekleşir. “İşlem tamamlandı” mesajı ile birlikte “Açık İşlemler” sayfasında en üstte olacak şekilde görüntülenir.

 3. İstenilen Pozisyona Emir Bırakabilme

  Pozisyonlar menüsünden, Açık İşlemler bölümüne geçerek emir girişi yapmak istediğiniz işlemin sağ tarafında bulunan “mavi renkteki oka” tıkladığınızda “İşleme Bağlı Emir” ekranına bağlanırsınız. İstediğiniz “Kar Al”, “Zararı Durdur” veya “Zarar Takip” tipindeki emirlerinizi “Kaydet” tuşuna basarak bırakabilirsiniz. Emir bıraktıktan sonra işlemin sağındaki okun rengi kırmızı olur. (İlgili işleme emir bıraktığınızı belirtir)

 4. Yeni Emir Bırakma

  Emirler bölümünden “Yeni Emir” ikonuna tıkladığınızda “Yeni Emir” sayfası açılır. Yeni emir girişlerinizi; döviz çifti, işlemin yönü, miktar ve emir bırakmak istediğiniz fiyat seviyesini belirledikten sonra “Kaydet” butonuna basarak yapabilirsiniz. Girdiğiniz emirlerin takibini “Emirler” menüsünden yapabilirsiniz.

 5. Fiyat Uyarısı

  Emirler menüsünden “Fiyat Uyarısı” bırakabilirsiniz. Fiyat uyarıları ikonuna tıkladığınızda “Yeni Fiyat Uyarısı” menüsü açılacaktır. Döviz çifti ve fiyat seviyesini belirledikten sonra “Kaydet” tuşuna basarak Fiyat Uyarısı girişinizi yapabilirsiniz.

 6. Grafikler

  Ana sayfadan herhangi bir parite çiftine tıkladığınızda “Parite AL/SAT” Ekranına bağlanırsınız. Bu ekranda gördüğünüz grafikleri dakikalık, saatlik ve günlük olarak değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda grafik tipini de mum, bar ve line olarak 3 farklı tipte görüntüleyebilirsiniz. Ekrana çift tıkladığınızda ekranın tamamında grafik görüntülenecektir.

 7. Haberler & Takvim & Bakiyem

  Anasayfadan “Bakiyem” menüsüne giriş yaptığınızda güncel bakiye bilgilerinizi görebilirsiniz. Haberler ve Takvim menüsünden güncel olayların detaylarını takip edebilirsiniz.